Aktuality

Přehled mimořádných událostí v měsíci dubnu 2016

V měsíci dubnu řešili hasiči celkem 4 mimořádné události.

Dne 3.4.2016 v 5:35 vyjela jednotka k nahlášené dopravní nehodě kamionu na silnici I/56. Po příjezdu na místo byl zjištěn kamion v příkopě. Řidič byl mimo vozidlo a při nehodě nebyl zraněn. Hasiči odpojili baterie a provedli protipožární opatření.
celý článek

Přehled mimořádných událostí v měsíci březnu 2016

Celkem k 9 mimořádným událostem vyjela jednotka v průběhu měsíce března.

Hned první březnový den musela jednotka vyjíždět ke dvěma dopravním nehodám, kdy v prvním případě vyjížděla k nahlášenému střetu vlaku a osobního automobilu na trati mezi Frýdlantem n. O. a Ostravicí. Po příjezdu na místo byl zjištěn automobil v příkopu vedle tratě. Řidič se již nacházel mimo vozidlo s lehkým zraněním. Hasiči provedli protipožární opatření a průzkum ve vlaku, kterým cestovalo zhruba 40 pasažérů, nikdo ve vlaku nebyl zraněn. Poté jednotka pomohla s evakuací cestujících a místo události bylo předáno drážním hasičům.
Ve druhém případě krátce před 19 hodinou byla jednotce nahlášena dopravní nehoda s vyproštěním osob na silnici I/56. Po příjezdu byla zjištěna nehoda 4 vozidel a 2 zraněné osoby.
celý článek

Přehled mimořádných událostí v měsíci únoru 2016

V měsíci únoru vyjela jednotka celkem k 10 mimořádným událostem, kdy se jednalo v šesti případech o technickou pomoc a čtyři požáry.

29.2.2016 krátce před 18. hodinou vyjela jednotka k otevření bytu na ulici Pionýrů, kde se měla nacházet osoba se zdravotním postižením. Po příjezdu na místo byl byt již otevřen za pomocí náhradních klíčů a na místě zasahovala ZZS a PČR.
celý článek

Nebezpečné plyny v domácnosti

Jednotka SDH Frýdlant nad Ostravicí začátkem ledna řešila 2 mimořádné události, při kterých hrál roli výskyt CO.
Přinášíme Vám informační leták HZS MSK týkající se nebezpečných plynů v domácnosti ke stažení zde: nebezpecne_plyny_v_domacnosti.pdf

Činnost jednotky v roce 2015

V roce 2015 jednotka SDH Frýdlant nad Ostravicí vyjela k 139 mimořádným událostem. Jednotka řešila různorodé události. Nejvíce technické pomoci (64x), poté následovaly dopravní nehody (40x). V roce 2015 hasiči vyjeli k 24 požárům. Dále také řešili únik látek, ať už ropných produktů, kapalin nebo plynu a to v 5 případech. Dále jednotka řešila 4 plané poplachy a 2 ostatní pomoci.
celý článek

Předávání techniky Ostrava - Zábřeh

Dne 8. října se zástupci jednotky sboru dobrovolných hasičů společně se starostkou města Frýdlant nad Ostravicí vydali na centrální stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Ostravě-Zábřehu. Na stanici probíhalo předávání nové techniky pro jednotky dobrovolných hasičů.
celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8