CAS 24 Renault Kerax

 

Toto vozidlo bylo vyrobeno v roce 2002 a také uvedeno u nás do provozu. Nástavba byla vyrobena v SPS Slatiňany.

 

Technické parametry vozidla:

 

Obsah motoru: 11 116 cm

Výkon motoru: 266 kW (370 koní)

Délka vozidla: 7940 mm

Šířka vozidla: 2550 mm

Výška vozidla: 3350 mm

Hmotnost vozidla: 18 000 kg

Rychlost vozidla: 130 km/h

 

Vozidlo je vybaveno ABS, převodovka je 16 rychlostí vpřed a 2 rychlostí vzad + super pomalá převod do terénu.
Nástavba tvoří ocelový rám opláštěný hliníkovými plechy opatřené roletami. V zadním prostoru se nachází čerpadlo Ziegler, které je dvoustupňové s výkonem 2400 l/min. Rovněž se tam nachází zařízení pro rychlý zásah (vysokotlak)
s 60 metrovou hadicí a proudnicí Turbo Jet. V nástavbě vozidla je nádrž na vodu o obsahu 4000l a nádrž na pěnidlo
o obsahu 400l. Na horní plošině vozidla je lafetová proudnice, 4 ks hliníkových žebříků, bedna s ženijním nářadím lopaty, krumpáče, smetáky, sekery...) a bedna se 4 ks savic.

Podvozek je odpružen listovými péry a na zadní nápravě se nacházejí podmítací řetězy ovládané z kabiny řidiče,
které slouží převážně v zimních měsících.

Kabina je pro posádku 1+5, kde se mimo jiné nacházejí 5 ks dýchacích přístrojů Draeger + 5 masek, zdravotnický batoh, krční límce, páteřní deska, svítilny, radiostanice Matra a Motorola, opasky se sekerami, 2 ks záchranářských nožů.

V nástavbě se nachází toto vybavení: Hydraulické vyprošťovací zařízení Holmatro, vzduchové vaky o nosnosti až 18 tun, elektrocentrála Honda s osvětlovacím stožárem 2x500W, přetlakový ventilátor, plovoucí čerpadlo, motorová pila Stihl, rozbušovací pila Partner, přímočará elektrická pila Milwoki, hadice, proudnice, plastové přepravky s různým vybavením (nekonečná lana, ventilová a záchytná lana, brodící gumáky, příslušenství k pilám...), sud se sorbentem, sorpční tkaniny.
V přední části vozidla se nachází skrápěcí lišta a elektrický lanový naviják o síle až 5400 kg. Na střeše kabiny je umístěno světelné výstražné zařízení s LED diodami a na masce jsou rovněž umístěny 2 ks tohoto zařízení s LED diodami tvz. Predátory. Zvukové zařízení se nachází pod kabinou. V zadní části vozidla jsou 2 ks výstražných světel oranžové barvy
a zábleskový maják.